Co všechno způsobuje zápach z úst u psa?

Zapáchající dutina ústní u našich psích mazlíčků je jeden z nejčastěji se vyskytujících problémů. Každý pes má svůj specifický zápach z úst, který by se ovšem v průběhu jejich života neměl příliš měnit. Pokud se tak stane, měli byste zpozornět. Špatný psí dech (halitóza) znamená zpravidla nedostatečnou péči o zuby. V lepší péči o zuby a dásně mohou vašim čtyřnohým přátelům pomoci Venzymel gely. Pomáhají s čištěním i se snižováním mikrobiální zátěže.

Nejčastější příčinou zápachu je zánět dásní

Psi nejsou náchylní na vznik zubních kazů, tak jako lidé. Nejčastěji diagnostikovanou nemocí je ovšem parodontóza (parodontitida) a jedním z projevů je nepříjemný zápach z úst. Největším problémem u psů je usazování zubní plaku a tvorba zubního kamene, který je prvotní příčinou rozvoje nejprve gingivitidy (zánět dásní) a následně parodontózy (vážný zánět dásní a závěsného aparátu zubu). Potraviny ulpívají mezi zuby, působením slin a bakterií se rozkládají a začne se usazovat zubní plak a kámen.  Svou roli hraje také věk a strava psa. Krmivo lepkavé konzistence podporuje usazování zubního plaku.

Nemocné zuby a dásně mohou vést až k ohrožení života psa

Při zanedbání problémů v dutině ústní může docházet k šíření bakterií do celého těla, a tak postihnout i další orgány. Samozřejmě ne vždy musí zápach znamenat nedostatek hygieny. Zápach z psí tlamy může skrývat i různá jiná onemocnění, jako jsou problémy s trávením a žaludkem, jaterní nebo ledvinové poruchy nebo dokonce záněty uší.

Jak mohu svému psovi pomoci?

Když si u svého psa všimneme změny v zápachu z úst, nateklých, zarudlých dásní a žlutohnědého povlaku na zubech, problémů se žvýkáním, měli bychom kontaktovat svého veterinárního lékaře. Základním stavebním kamenem úspěchu v péči o dutinu ústní vašeho psa je pravidelné mechanické čištění. V případě již vzniklého zubního kamene je potřeba neprodleně navštívit veterinárního lékaře, který pejska uspí a pomocí ultrazvuku zubní kámen odstraní a chrup očistí. Toto onemocnění se častěji vyskytuje u menších a středních plemen.

venzymel-halitoza-02

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

Jak může pomoci VENZYMEL?

V dlouhodobé domácí péči o dásně domácího zvířete pomáhá se snižováním mikrobiální zátěže, usazováním zubního plaku a tím snižováním zápachu z úst VENZYMEL PREVENT 35. K urychlení hojení po zákroku a k následné péči, doporučujeme používat veterinární enzymový gel VENZYMEL INTENSIVE 120.

Patentované složení produktů kombinuje proteolytické enzymy a chlorhexidin a zajistí tak vašemu zvířeti komplexní péči 2v1.

Proteolytické enzymy nejenom že urychlují hojení, redukují otok, ulevují od bolesti, ale zabraňují i opětovnému usazování zubního plaku. Chlorhexidin pak zajistí antimikrobiální účinek. Gely jsou navíc úplně bez příchuti, a tak dásně a sliznice nedráždí ani nezpůsobují rychlé odplavení slinami a následné spolknutí. Jsou vyráběné ve dvou variantách – pro intenzivní použití, např. po výkonech – VENZYMEL INTENSIVE 120 a dlouhodobější použití VENZYMEL PREVENT 35.

Pomocí vhodného kartáčku a přípravků Venzymel, dosáhnete snížené mikrobiální zátěže v ústech psa a tím zabráníte nejenom tvorbě zubního kamene, ale dosáhnete i bakteriální rovnováhy a eliminace zápachu v dutině vašeho psa.

Gely VENZYMEL obsahují až 4x nižší koncentraci chlorhexidinu, ale mají stejnou antimikrobiální účinnost jako běžně používané chlorhexidinové přípravky. Díky tomu lze gely VENZYMEL používat delší dobu a bez nežádoucích účinků.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si VENZYMELrovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou péči i sobě.