O nás

VENZYMEL je řada veterinárních gelů inspirovaná humánní enzymovou péčí ENZYMEL. České patentované přípravky VENZYMEL pro kočky a psy vyvinuté rodinnou společností Wald Pharmaceuticals nabízejí pomoc tam, kde ostatní nepomohou. Řeší příčinu zánětů v dutině ústní a podporují hojivé procesy přirozenou cestou pomocí proteolytických enzymů.

Vše začalo humánními přípravky ENZYMEL. Řídili jsme se starou medicínskou radou, že pro uzdravení je potřeba vyřešit příčinu, nikoli následek. Pouhé potlačování příznaků totiž vede k riziku chronického zánětu. Měli jsme obrovské štěstí, že jsme vyrůstali obklopení zvídavými, kreativními lidmi a mohli jsme čerpat ze stoleté rodinné tradice a znalostí chemie, farmacie a medicíny. V produktech ENZYMEL jsme zhodnotili klinické zkušenosti se systémovým využitím proteolytických enzymů v péči o zánět.

Když jsme zjistili, že patentovaná směs enzymů a antiseptika chlorhexidinu může pomáhat zvířatům stejně jako lidem, k výrobě veterinárních přípravků VENZYMEL nebylo daleko. A tak můžeme bez nadsázky tvrdit, že jde o první veterinární gely pro zvířata, které byly testované na jejich páníčcích.

Náš cíl je řešit příčinu, nikoli příznaky, a umožnit organismu se přirozeně zregenerovat.

Těší nás, že počet veterinárních ordinací, které VENZYMEL doporučují, stále roste. A hlavně že přibývá zvířat, kterým skutečně pomáhá.

Nejvíce nás těší odezva přímo od lidí, jejichž mazlíčkům VENZYMEL pomáhá s prevencí zubního kamene nebo s řešením konkrétních akutních problémů. Budeme rádi, když se s námi o své zkušenosti podělíte i vy.

Náš tým

Eliška Waldová

Eliška Waldová

Spoluzakladatelka & spolumajitelka

Říká se, že dobrý produkt si cestu k zákazníkovi najde sám. Roky podnikání mě naučily, že je k tomu třeba také hodně práce, skvělý tým a velké nasazení. To všechno mě ale nesmírně baví.

Když jsme před lety začínali s vývojem přípravků ENZYMEL, cílili jsme především na pacienty se zánětem dásní. Tušili jsme, že uplatnění může být výrazně širší, ale stále nás překvapuje, jak významným pomocníkem se stává ENZYMEL i mimo parodontologii. Opravdu mě těší, že se nám otevírají široké možnosti na poli prevence a předcházení potíží.

Zájmy: Cestování, rodina, politika a mezinárodní vztahy. Kniha, která má hodně stránek a zajímavé téma mě vždy potěší. Nejlepší za poslední dobu jednoznačně od amerického historika Timothy Snydera “The road to unfreedom”. Na filmy nemám moc čas, ale ráda se podívám na dobré sci-fi.

Tomáš Wald

Tomáš Wald

Spoluzakladatel & spolumajitel

Dětství prožité v rodině odborníků na systémovou enzymoterapii ve mně vzbudilo nadšení pro enzymy už v době, kdy jsem měl jen malé znalosti problematiky zánětu a regenerace organismu. O to více mě enzymy uchvátily v rámci mé vědecké činnosti (nejprve na VŠCHT Praha, pak na Ústavu mikrobiologie Akademie Věd ČR, a naposled v Kalifornské Univerzitní nemocnici v San Francisku UCSF).

Věda, medicína i umění mě naučily důležitou věc – vždy hledat kreativní řešení problémů. Terapie proteolytickými enzymy jde přímo k příčině zánětu namísto pouhého potlačování příznaků.

Jsou to právě proteolytické enzymy, které dělají z přípravků ENZYMEL skutečně účinné řešení nejen pro pacienty se záněty, ale i pro ty, kterým není lhostejná prevence. Naše zubní pasty a gely si našly své místo v ordinacích parodontologů, implantologů, na ORL, onkologických i diabetologických pracovištích. Vývoj přípravků trvá dlouho, ale brzy se budeme moci těšit na další. Ať už humánní nebo veterinární.

Zájmy: lenošení, lyžování, cvičení na piano a basketbal s našimi dětmi

Oblíbené vědecké činnosti: příprava nových receptur s proteolytickými enzymy, objevování léků pro pacienty se vzácnými genetickými poruchami, management vědy.

Pavla Sochůrková

Pavla Sochůrková

Vedoucí kanceláře

Od prvního dne, kdy jsem se seznámila s Tomášem a s Eliškou, mi bylo jasné, že v této společnosti se opravdu nudit nebudu. Práci v kanceláři, zajišťování výroby a skladu kompenzuji přednášením na školách a účastí na kongresech, kde mohu naše zákazníky z řad odborníků potkat osobně.

Kromě odborných kongresů a přednášek se také účastním akcí pro veřejnost, jako je Světový den ústního zdraví, kde mohu při přípravě chemických pokusů využít své znalosti ze studia chemie.

Zájmy: Ráda čtu, jezdím na lyžích a na snowboardu a chodím na procházky s naším psem.

Ingeborg Slunečková

Ingeborg Slunečková

Medicínská reprezentantka

Navázala jsem na rodinnou tradici pomáhat lidem, a protože jsem mezi nimi ráda, o to lépe se mi pracuje a k tomu s produkty, které pro ně mají smysl. Koordinace a účast na různých odborných akcích, ať už veterinárních, stomatologických, diabetologických nebo otorinolaryngologických, mě posouvá nejen profesně, ale hlavně lidsky. Posouvá mě ve schopnostech porozumět našemu zákazníkovi, učím se také na základě zkušeností odborníků a jejich pacientů, hledat příležitosti pro smysluplné uplatnění našich přípravků.

Zájmy: volejbal, badminton, lyžování, z knih mám nejraději Quo Vadis, z filmů Pianistu a také ráda trávím čas na zahradě a aranžuji květiny

Tereza Průšková

Tereza Průšková

Medicínská reprezentantka

Při práci jsem ráda za důvěru, otevřenost a podporu ve všem co dělám. Nejraději mám komunikaci s lékaři a dentálními hygienistkami, se sestřičkami či zubními laboranty. Mám možnost všem vyjít vstříc – jak časově, tak s nabídkou našich produktů. Všechny si hýčkám. Ráda se zúčastňuji různých akcí, kde se díky osobnímu setkání vztahy ještě více rozvíjí.

Zájmy: Mám rada výlety, geocaching, deskové hry a cyklistiku s rodinou. Díky dětem miluji dětskou literaturu a objevuji nové a nové knihy. U filmu vždy usnu 🙂

Helena Císařová

Helena Císařová

Administrativa

Žádná faktura ani účtenka mi neunikne. Všechno mám pod kontrolou a když nemám, tak vím, na koho si došlápnout, že, Eliško a Tomáši!!!! 🙂 Baví mě se učit nové věci, takže jsem tady na správném místě.

Zájmy: udílení nevyžádaných rad, kočičky, zahrada, hudba, hodně těžké křížovky, killer-sudoku, zahrada, čtení časopisu Vesmír a mnohodílné britské a severské seriály

Monika Hollmannová

Monika Hollmannová

Účetní

Práce pro Elišku a Tomáše mě baví i proto, že čísla nejsou mou jedinou doménou. Od studií se zajímám o psychologii a terapeutickou jógu, která vychází z kombinace tradiční jógy a vývojové kineziologie Václava Vojty. Jak souvisí s enzymy? Hodně, v obojím vidím účinnou cestu ke zdraví a úlevu pro ty, kterým jiné prostředky a metody nepomáhají.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si VENZYMELrovnou k Vám domů!
Dopřejte enzymovou péči i sobě.