Vyberte stránku

Vytržení zubu u psa a kočky (extrakce zubu)

S nutností extrakce zubu se domácí zvířátko může setkat v každém věku. U mladých zvířátek se jedná nejčastěji o extrakce mléčného chrupu, u starších se může jednat o nedoléčený důsledek zlomeniny zubu nebo zub zkažený. Přestože se domácím zvířatům kazí zuby méně než lidem, u starších psů může být výskyt zkažených zubů častější. Zpravidla je důsledek problémů zubní plak, zubní kámen, záněty dásní a parodontóza (lidově paradentóza).

Vytržení nevratně postižených zubů je lepším řešením než dlouhodobé vystavování neustupující bolesti nebo riziku mikrobiální infekce. Vytržení (extrakce) zubu u domácího zvířete klade zvýšené nároky na čištění dutiny ústní, a to nejen bezprostředně po zákroku. Dásně jsou traumatizované, hojení rány a přestavba kosti mohou trvat i několik měsíců.

Co se děje po extrakci zubu a jak o zvířátko pečovat?

Samotná extrakce probíhá v anestezii a rány po extrakcích je někdy nutné sešít. Zvíře pravděpodobně dostalo injekčně i léky proti bolesti a zánětu. V případě již probíhajícího zánětu dásní obdrželo k užívání i antibiotika. V prvních dnech po zákroku jsou dásně oteklé a bolestivé. Ošetřené zuby není možné ihned čistit zubním kartáčkem. Je vhodné však co nejdříve znovu péči o zuby nastartovat.

venzymel-extrakce

Jak pomáhá VENZYMEL?

Veterinární přípravky VENZYMEL jsou šetrné a účinné gely vhodné pro hygienu citlivých, oteklých a pohmožděných dásní po extrakci zubů nebo jiných chirurgických výkonech (VENZYMEL Intensive 120) a bezprostředně po výkonech v domácí péči. Díky obsahu chlorhexidinu působí antimikrobiálně a snižují riziko infekce. Proteolytické enzymy pomáhají rychlejšímu hojení poranění.

V dlouhodobé domácí péči o dásně domácího zvířete pomáhá VENZYMEL se snižováním mikrobiální zátěže, usazováním zubního plaku a tím snižováním zápachu z úst (VENZYMEL Prevent 35). Nepěnivé mukoadhezivní gely VENZYMEL jsou bez příchuti a mohou pomoci s hojením drobných poranění. Díky obsahu přilnavých složek déle vydrží na dásních a sliznicích a umožní delší dobu působení účinných látek.

Gely VENZYMEL je možné nanášet na postižená místa, ale také použít jako alternativu k zubním pastám k mechanickému čištění spolu se zubním kartáčkem. Účinnými látkami v přípravcích VENZYMEL je patentovaná kombinace proteolytických enzymů a antiseptika chlorhexidinu. Proteolytické enzymy urychlují hojení měkkých tkání a výrazně podporují antimikrobiální účinek chlorhexidinu. Díky tomu gely VENZYMEL obsahují až 4x nižší koncentraci chlorhexidinu, ale mají stejnou antimikrobiální účinnost jako běžně používané chlorhexidinové přípravky. Díky tomu lze gely VENZYMEL® používat delší dobu a bez nežádoucích účinků.

Newsletter

* indicates required

Objednejte si VENZYMEL
rovnou k Vám domů!

Dopřejte enzymovou
péči i sobě.

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10