venzymel-extrakce

Vytržení zubu u psa a kočky (extrakce zubu)

S nutností extrakce zubu se domácí zvířátko může setkat v každém věku. U mladých zvířátek se jedná nejčastěji o extrakce mléčného chrupu, u starších se může jednat o nedoléčený důsledek zlomeniny zubu nebo zub zkažený. Přestože se domácím zvířatům kazí zuby méně než lidem, u starších psů může být výskyt zkažených zubů častější. Zpravidla je důsledek problémů zubní plak, zubní kámen, záněty dásní a parodontóza (lidově paradentóza).

Vytržení nevratně postižených zubů je lepším řešením než dlouhodobé vystavování neustupující bolesti nebo riziku mikrobiální infekce. Vytržení (extrakce) zubu u domácího zvířete klade zvýšené nároky na čištění dutiny ústní, a to nejen bezprostředně po zákroku. Dásně jsou traumatizované, hojení rány a přestavba kosti mohou trvat i několik měsíců.

Co se děje po extrakci zubu a jak o zvířátko pečovat?

Samotná extrakce probíhá v anestezii a rány po extrakcích je někdy nutné sešít. Zvíře pravděpodobně dostalo injekčně i léky proti bolesti a zánětu. V případě již probíhajícího zánětu dásní obdrželo k užívání i antibiotika. V prvních dnech po zákroku jsou dásně oteklé a bolestivé. Ošetřené zuby není možné ihned čistit zubním kartáčkem. Je vhodné však co nejdříve znovu péči o zuby nastartovat.

Autor: Tým Wald Pharmaceuticals

venzymel-extrakce

Jak pomáhá VENZYMEL?

Veterinární přípravky VENZYMEL jsou šetrné a účinné gely vhodné pro hygienu citlivých, oteklých a pohmožděných dásní po extrakci zubů nebo jiných chirurgických výkonech (VENZYMEL Intensive 120) a bezprostředně po výkonech v domácí péči. Díky obsahu chlorhexidinu působí antimikrobiálně a snižují riziko infekce. Proteolytické enzymy pomáhají rychlejšímu hojení poranění.

V dlouhodobé domácí péči o dásně domácího zvířete pomáhá VENZYMEL se snižováním mikrobiální zátěže, usazováním zubního plaku a tím snižováním zápachu z úst (VENZYMEL Prevent 35). Nepěnivé mukoadhezivní gely VENZYMEL jsou bez příchuti a mohou pomoci s hojením drobných poranění. Díky obsahu přilnavých složek déle vydrží na dásních a sliznicích a umožní delší dobu působení účinných látek.

Gely VENZYMEL je možné nanášet na postižená místa, ale také použít jako alternativu k zubním pastám k mechanickému čištění spolu se zubním kartáčkem. Účinnými látkami v přípravcích VENZYMEL je patentovaná kombinace proteolytických enzymů a antiseptika chlorhexidinu. Proteolytické enzymy urychlují hojení měkkých tkání a výrazně podporují antimikrobiální účinek chlorhexidinu. Díky tomu gely VENZYMEL obsahují až 4x nižší koncentraci chlorhexidinu, ale mají stejnou antimikrobiální účinnost jako běžně používané chlorhexidinové přípravky. Díky tomu lze gely VENZYMEL používat delší dobu a bez nežádoucích účinků.

NEWSLETTER

Wald Pharmaceuticals s.r.o.
U Hranic 16, 100 00 Praha 10

Objednejte si VENZYMELrovnou k Vám domů!
Dopřejte enzymovou péči i sobě.